Novinky

 • Study Room Jana Kaplického otevřen v Ostravě na festivalu Pulse, esenci architekta je cítit v každém centimetru.

  Ve čtvrtek 2. května 2024 symbolicky přestřihli Eliška Kaplický Fuchsová, Helena Koenigsmarková a Miloš Štěpař pásku oddělující veřejnost od možnosti cítit inspirativní prostředí, ve kterém architekt Jan Kaplický tvořil. Study Room Jana Kaplického je autentickým prostorem zařízeným unikátním nábytkem Jana Kaplického a množstvím architektových osobních předmětů, a to i těch, které jemu samému připomínaly jeho rodiče.

 • Ministr kultury Martin Baxa: Regiony získají díky NPO téměř 2,6 miliard korun

  Výzva Velká kulturní a kreativní centra je součástí iniciativy Rozvoj regionálních kulturních a kreativních center. Cílem výzvy je, aby do podzimu roku 2025 ve všech regionech ČR vznikla kulturní a kreativní centra, která zajistí rovnoměrný rozvoj kulturního a kreativního sektoru na celém území České republiky.

 • Šťastný nový rok 2023

  Naší rodině spolupracovníků, podporovatelů a příznivců přejeme šťastný nový rok 2023

 • Náchod postaví vilu Platýz podle návrhu Kaplického.

  Náchodská radnice se dohodla s vdovou po architektu Janu Kaplickém, že postaví v běloveských lázních pavilon podle jeho návrhu. Vilu Platýz navrhl architekt pro resort Konopiště, investor se tam ale nenašel. Zastupitelé a majitelka autorských práv přijali společné memorandum. Náklady na realizaci se odhadují přibližně na sto milionů korun.