Kaplicky Internship

Kaplicky Internship je program, který poskytuje nadcházejícím a čerstvým absolventům architektonických oborů z českých univerzit možnost strávit tři měsíce na placené stáži v jednom z prestižních britských studií. Mohou si tak vyzkoušet práci na významných projektech ve společnosti renomovaných architektů a získat cenné pracovní zkušenosti.

  • Vítězku 7. ročníku soutěže Kaplicky Internship Valerii Heyworth čeká stáž u Amanda Levete Architects

    Se svým projektem Český dům na Tchaj-wanu zvítězila u odborné poroty absolventka Fakulty architektury ČVUT Valerie Heyworth. Za odměnu stráví tři měsíce na plně hrazené stáži v předním londýnském ateliéru Amanda Levete Architects.

  • Absolvent ČVUT vyhrál Kaplicky Internship 2020 s návrhem hangáru pro vzducholoď a získal stáž v ateliéru Davida Chipperfielda

    Vítězem 6. ročníku soutěže pro začínající architekty Kaplicky Internship se stal čerstvý absolvent Fakulty architektury ČVUT v Praze Vojtěch Rudorfer s projektem hangáru pro výzkumnou vzducholoď na Špicberkách. Získává možnost absolvovat tříměsíční placenou stáž v proslulém londýnském ateliéru Davida Chipperfielda. Soutěž připomínající odkaz architekta Jana Kaplického organizuje nadace Bakala Foundation ve spolupráci s Design Museum v Londýně a Nadačním fondem Kaplicky Centre.

  • Čtvrtý ročník soutěže pro studenty architektury Kaplicky Internship zná svého vítěze

    Novým stipendistou programu Kaplicky Internship se stal absolvent VUT v Brně Petr Kousal. Vyhrál tak možnost odjet na hrazenou stáž do prestižního architektonického studia Adjaye Associates v Londýně, kde během tří měsíců získá cenné pracovní zkušenosti. Tento ojedinělý program zaměřený na mladé nadějné architekty organizuje Bakala Foundation ve spolupráci s londýnským Design Museem a Nadačním fondem Kaplicky Centre.